Rozkład jazdy na finał sezonu

#RowerowyWeekend w Gmina Sobótka – rozkład jazdy.
Czyli Dolny Śląsk kończy wyścigowy sezon.
 
Zapraszamy serdecznie do Sobótki na dwa dni rowerowych emocji oraz imprez towarzyszących. 8-9 Października sezon kończy największy cykl wyścigów MTB czyli Bike Maraton. Szosowcy startujący w naszym cyklu, staną na starcie po raz ostatni w tym roku.
W Sobotę – 4 trasy /MINI, CLASSIC, MEGA i GIGA/ czyli każdy znajdzie coś dla siebie w masywie Ślęży który jest wymagający ale potrafi dać dużo radości. Trasy zostały zaprojektowane tak, żeby stawały się trudniejsze wraz ze wzrostem wybranego dystansu. FUN to prawdziwy fun. Na Classicu będzie już co robić ale też będzie się gdzie pobawić. MEGA i GIGA mocno zmienione z wymagającymi podjazdami oraz fajnymi naturalnymi singlami. więcej informacji na stronie https://bikemaraton.com.pl/sobotka/

 
W Sobotę również PKO Ubezpieczenia Junior Race – czyli zawody dla najmłodszych na stadionie w Sobótce. Strefa animacji przygotowana przez PKO Ubezpieczenia, Ślężańskie Dmuchańce i dużo dużo zabawy oraz emocji dla dzieci. Zapisy w namiocie PKO Ubezpieczenia na górnej płycie boiska od godziny 9:00 do 11:00. Start zawodów dla dzieci około 11:30.
kat. wiekowe:
Grupa O – rowerki biegowe do 5 lat
Grupa I – do rocznika 2016
Grupa II – roczniki 2015 -2014
Grupa III – roczniki 2013-2012
W niedzielę zaś, swój sezon zakończą miłośnicy kolarstwa szosowego startujący w PKO Ubezpieczenia VIA Dolny Śląsk. 12 km runda z ząbkiem o nachyleniu dochodzącym do 16% w Strzegomianach oraz miejscowości Będkowice, Księginice Małe, Świątniki oraz Przezdrowice pojawią się na trasie wyścigu. Na finał każdej rundy wymagające połączenie prowadzących ostro pod górkę ulic Garncarskiej oraz Starego Dębu. Meta po pokonaniu wszystkich rund przewidzianych dla danej kat.wiekowej zlokalizowana kilometr dalej przy Schronisku pod Wieżycą.
Do wyboru dla zawodników tradycyjnie dwa dystanse
krótszy – FUN
dłuższy – PRO
wszelkie informacje i zapisy na stronie https://viadolnyslask.pl/

 
Tego dnia pojawią się też pewne utrudnienia w ruchu kołowym na rundzie zawodów – ale poświęcimy temu zagadnieniu osobny post.
W niedzielę również zawody dla dzieci PKO Ubezpieczenia Junior Race. Podobnie jak dzień wcześniej – zapisy w namiocie PKO Ubezpieczenia ale od godziny 11:00 do 12:45. Start wyścigów około godziny 13:00 a dekoracje planujemy na godzinę 15:00. Tego dnia również dużo atrakcji dla dzieci – strefa animacji PKO Ubezpieczenia oraz Ślężańskie Dmuchańce.
kat. wiekowe:
Grupa O – rowerki biegowe do 5 lat
Grupa I – do rocznika 2016
Grupa II – roczniki 2015 -2014
Grupa III – roczniki 2013-2012
 
 
Skip to content