XXXI „ŚLĘŻAŃSKI MNICH” 2018 MEM. R. RĘGOROWICZA

To już po raz trzydziesty pierwszy w Sobótce oficjalnie rozpoczniemy sezon kolarski w Polsce.

Jak co roku udział najlepszych zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych gwarantuje wielkie emocje sportowe. Na starcie oprócz grup amatorskich i młodzieżowych zobaczymy polskie grupy zawodowe oraz grupy z Czech, Niemiec, Białorusi, Litwy. Korzystając z gościnności właściciela hotelu Sobotel jak zwykle miasteczko  wyścigu, scena, bufety i pasaż handlowy rozmieszczony zostanie na parkingu przy hotelu. Sobótka to również doroczne spotkania sympatyków sportu kolarskiego na czele z największymi jego gwiazdami. W tym roku na wyścigu nie zabraknie Ryszarda Szurkowskiego, Jana Jankiewicza, Jana Brzeźnego, Henryka Charuckiego, Jana Faltyna prezesa PZKol oraz naszych olimpijczyków wychowanków klubu z Sobótki Zdzisława Wrony, Mariana Turowskiego, Sławomira Chrzanowskiego i Pauliny Brzeźnej – Bentkowskiej.

Gościem specjalnym wyścigu będzie LECH PIASECKI.

Druga edycja „Via Dolny Śląsk” wyścigów szosowych dla amatorów. Rozpoczniemy „Ślężańskim Mnichem” 8 kwietnia a zakończymy 14 października na „Rundzie Spadających Liści” . Osiem serii wyścigów na których będzie można gromadzić punkty do klasyfikacji generalnej: indywidualnej i drużynowej. Wyścigi zorganizują Ślęża Sobótka Bike Academy, Dolnośląski Związek Kolarski i Grabek Promotion. Sportowym Patronem imprezy jest Bartosz Huzarski. Szczegóły na  https://viadolnyslask.pl/

Nie zabraknie oczywiście odsłonięcia tablic w Alei Sław Kolarstwa.

Dla kibiców, imprezy towarzyszące: wystawy sprzętu i akcesoriów kolarskich, stoiska sponsorów, obficie zaopatrzony bufet.

Najważniejsze jak zwykle jest to jaki klimat wszyscy wspólnie tworzymy, obok walorów sportowych jest to najcenniejsza i nie powtarzalna wartość tych zawodów. To budujące kiedy widzi się młodych adeptów kolarstwa dla których nie jednokrotnie zawody w Sobótce są pierwszym wyścigiem w życiu obok wielkich sław, mistrzów i gości honorowych.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY 8 kwietnia do Sobótki.

Skip to content