UWAGA utrudnienia w związku z kolarskim otwarciem sezonu

W imieniu organizatora tj. Ślęża Sobótka Bike Academy informuję że w najbliższą niedzielę tj.7 kwietnia 2019r wystąpią dość spore utrudnienia w ruchu kołowym na rundzie o długości 19 km po której będą ścigać się kolarze.

Rokrocznie cała kolarska polska oficjalnie rozpoczyna sezon w Sobótce, wzorem lat ubiegłych spodziewamy się około 2000 uczestników wszystkich wyścigów.

Największe utrudnienia wystąpią pomiędzy godziną 9:30 – 11:30 kiedy to na trasie wyścigu przebywać będzie około 1000 kolarzy amatorów. Choć zawodnicy startują grupkami w przerwach około 4 minutowych bardzo szybko granica ta zaciera się i bardzo ciężko policji i służbom porządkowym puścić samochody zgodnie z kierunkiem jazdy zawodników gdyż fizycznie nie ma odpowiedniej przerwy czasowej pomiędzy poszczególnymi grupami.

Dużo łatwiej będzie w godzinach 12:00 – 16:30 kiedy to na trasie będą przebywać zawodnicy licencjonowani. Wtedy poruszanie się po trasie choć mocno utrudnione będzie możliwe zgodnie z kierunkiem jazdy zawodników. Choć najwięcej i tak zależy od służb mundurowych odpowiedzialnych za zabezpieczenie newralgicznych skrzyżowań.

Prosimy o stosowanie się do znaków objazdu. Przy okazji zapraszamy do kibicowania zawodnikom, udziału w wyścigach dla amatorów /jest osobna klasyfikacja dla mieszkańców MiG Sobótka/.

Otwarcie kolejnych skał w Alei Gwiazd Kolarstwa 12:15 
Dekoracje poszczególnych wyścigów 13:15 | 13:50 | 15:00 | 15:30 | 16:45 | 17:00.

więcej informacji na Ślężański Mnich

Skip to content