Oświadczenie organizatorów

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19, w trosce o zdrowie i dobro zawodników, kibiców, przedstawicieli samorządów lokalnych oraz wszystkich osób zaangażowanych w organizację wyścigów, jesteśmy zmuszeni wprowadzić zmiany w harmonogramie planowanych zawodów.

Chcielibyśmy poinformować, że zawody w cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk & Szosowy Klasyk, które miały się odbyć w kwietniu br., odbędą się w nowych terminach:
• PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk – Sobótka „Ślężański Mnich”
– 28.06.2020 r.
• PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk – Visegrad Bicyle Race
– 13.09.2020 r.
• PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk – Miękinia „Szosowy Klasyk”
– 18.10.2020 r.

Decyzja o przełożeniu trzech edycji wyścigów poparta jest też zaleceniami oraz rekomendacjami Prezesa Rady Ministrów, Wojewody Dolnośląskiego i Powiatowego Inspektora Sanitarnego we Wrocławiu.

Decyzja ma charakter administracyjny. Komitet Organizacyjny PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk – Szosowy Klasyk 2020 przyjmuje ją ze zrozumieniem i deklaruje pełną gotowość do organizacji zawodów w nowych terminach. O dalszych krokach będziemy sukcesywnie informować w kolejnych dniach i tygodniach.

Prosimy o zapoznanie się z ważnymi informacjami związanymi z podjętą decyzją:
• Opłata startowa wniesiona przez uczestnika zostanie przeniesiona na nowy termin lub na inny wyścig w ramach PKO Ubezpieczenia VIA Dolny Śląsk, lecz w ramach tego samego organizatora. Jeśli zawodnik nie zdecyduje się na start w nowym terminie lub przesunięcie opłaty, opłata startowa nie zostanie zwrócona, zgodnie z regulaminem pkt. 19.2.1.4.
• Rejestracja do wyścigów pozostaje nadal otwarta.

Mamy nadzieję, że podjęcie decyzji z wyprzedzeniem o przełożeniu trzech edycji zawodów, pozwoli Państwu zminimalizować koszty związane z podróżą, rezerwacjami noclegów itp. W kolejnych tygodniach przekażemy Państwu więcej informacji związanych ze zmianami wynikającymi z przełożenia imprezy – np. termin, zaktualizowany program zawodów, regulamin, dystanse, miejsce biura zawodów itp.

Głęboko wierzymy, że podjęta, ale niełatwa decyzja sprawi, że zawody w nowych terminach odbędą się w spokojnej atmosferze, pełnej pozytywnej energii oraz bez obaw o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników.

Organizatorzy
PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk & Szosowy Klasyk

Skip to content