Nowy rok – nowa jakość. Rusza VeloBank VIA Dolny Śląsk

Rok 2023 to duże zmiany na kolarskiej mapie wyścigów amatorskich na Dolnym Śląsku. Z wielką radością informujemy, że w nadchodzącym sezonie będziemy się ścigać pod patronatem głównym VeloBanku.

Bardzo nas cieszy, że VeloBank będzie razem z nami promował piękny sport jakim jest kolarstwo szosowe, obejmując patronatem cykl najpopularniejszych wyścigów w Polsce. Współpraca ta pozwoli nam zarówno na kolejny krok w zakresie organizacyjnym, jak również w promocji naszej inicjatywy. Liczymy, że dzięki partnerstwu z VeloBankiem jeszcze lepiej będziemy mogli propagować idee zdrowego trybu życia, sportowej rywalizacji oraz zasad fair play.  

Kim jest nasz partner? VeloBank to bank uniwersalny, który oferuje nowoczesne rozwiązania finansowe, będące blisko wartości wyznawanych przez jego klientów. Najważniejsze z nich to bezpieczeństwo, zaufanie, transparentność i dbanie o ludzi oraz szeroko rozumianą ekologię. W oparciu o te wartości VeloBank tworzy strategię, produkty oraz usługi, które odpowiadają na potrzeby i oczekiwania klientów związane z codzienną bankowością. Użytkownicy banku mają dostęp do rozbudowanej sieci oddziałów, jak również elektronicznych kanałów dostępu, w tym bankowości mobilnej.

VeloBank VIA Dolny Śląsk to nowa odsłona znanego cyklu wyścigów szosowych dla kolarzy amatorów oraz masters rozgrywany na terenie Dolnego Śląska. W 10. edycji zawodów każdy znajdzie coś dla siebie. Dla uczestników przygotowaliśmy wyścigi płaskie, górskie oraz prowadzone w terenie pofałdowanym. W programie na 2023 rok zaplanowaliśmy również dwie jazdy indywidualne na czas. Dla równowagi, jedna na podjeździe z Kowar na przełęcz Okraj, a druga zupełnie płaska w Gminie Zawonia.

Tradycyjnie zawodnicy zbierać będą punkty do klasyfikacji generalnej na dwóch dystansach:
– krótszym FUN 30-50 km

 – dłuższym PRO 60-100 km

Oprócz klasyfikacji indywidualnych, nie lada gratką będą klasyfikacje drużynowe, które corocznie cieszą się wielką popularnością. W 2023 roku zawodnicy będą również punktować w dwóch klasyfikacjach specjalnych. Na dystansie FUN patronem jest Acer, producent gamingowego komputera Predator, natomiast na dystansie PRO klasyfikację specjalną objął patronatem salon samochodowy GALL-ICM Skoda Wrocław.

Zapisy ruszają już dzisiaj. Zapraszamy do śledzenia naszych profili w mediach społecznościowych, gdzie znajdziecie aktualne informacje o VeloBank VIA Dolny Śląsk.

Skip to content